تبلیغات
♛ فـراتـر از یـک بـاشـگـاه ♛ - یادداشت وارده: سن آندرس، پسری از سرزمین عشق
 
تاریخچه یك عمر نفرت و دشمنی، خون و خونریزی و جنگ و عداوت، عجب پایان باشكوهی داشت. سال ها بود كه كسی در «استادی كورنلا» جز برای دشنام دادن و نفرین فرستادن به ستاره های بارسلونا از روی صندلی اش بلند نمی شد.

 تاج به دوش های اسپانیول، یك سال بعد از بلوگرانا تولد یافته بودند تا رگ و ریشه های مردمی همشهری محبوب شان را انكار كنند. سكه های حكومت مركزی، آجر به آجر ورزشگاه خانگی اسپانیول را در لوكس ترین منطقه شهر روی هم چید تا شاید اسپانیا، معجزه اف سی بارسلونا را جدی نگیرد.

 اما این اتفاق هرگز رخ نداد. آبی و اناری ها با فلسفه حق طلبانه شان، روز به روز بزرگ تر شدند و دروازه های شهرت جهانی را به روی خودشان گشوده دیدند. حالا اسپانیول، مثل طفلی شرور و ناخواسته روی دست دولت مركزی باقی مانده بود و تنها می توانست با زنده نگه داشتن شعله های خشمش از همشهری بزرگتر، در پی عقده گشایی باشد.

واقعا چه كسی فكرش را می كرد كتاب بیش از یكصد سال خصومت، روزی به صفحه آخر برسد و شبی بیاید كه در آن، متعصب ترین هواداران اسپانیول به افتخار یكی از بازیكنان رقیب قیام كنند و پرشور و مهارنشدنی، برایش كف بزنند؟ این معجزه انگار، فقط از دست یك نفر ساخته بود، پسری با ساق های كوچك، اما روحی بزرگ؛ آندرس اینیستا لوخان!

فكرش را بكنید. یك لحظه بزرگ در انتظارتان است؛ لحظه ای كه همه مردم دنیا شما را به چشم یك قهرمان اساطیری خواهند دید، لحظه ای كه مهم ترین ثانیه چهار سالیانه كره زمین است، لحظه ای كه قرار است شما در آن گل طلایی فینال جام جهانی را بزنید و كشورتان را برای اولین بار در تاریخش به قهرمانی دنیا برسانید. اگر این فرصت را داشته باشید تا در این لحظه تاریخی، تنها از نام یك نفر رونمایی كنید، آن یكی چه كسی خواهد بود؟ پدرتان؟ مادرتان؟ یكی دیگر از اعضای خانواده تان؟ نزدیك ترین دوست تان؟ یا گرامی ترین عزیزتان؟ راستی در چنین لحظه شگفت انگیزی، چندمین اولویت شما می تواند زنده كردن یاد كاپیتان فقید دشمن خونی تان باشد؟ برای آندرس، این یكی اولویت اول بود.

 قهرمان ریزنقش كاتالونیا، تنها چند ثانیه بعد از به ثمر نشاندن حیاتی ترین گل تاریخ فوتبال اسپانیا، یك بار دیگر تحسین همه مردمان جهان را برانگیخت، وقتی پیراهنش را بالا زد و نام دانیل خاركه تازه درگذشته را به ساكنان دنیا نشان داد. انگار كه روی آتشی با یك قرن قدمت، سطل آبی پاشیده باشند، اعجاز آشتی كاتالان ها را با هم، این بار هم پسرك ظریف و مأخوذ به حیایی رقم زد كه پیش تر، با شوت رعدآسایش در واپسین جرعه های زمان، قهرمان بزرگ لندن لقب گرفته بود. انگار برای آندرس، انجام دادن كارهای غیرممكن، یك عادت ساده و لذتبخش است!

شادی آفرین كوچك این دنیای بزرگ، حالا شیرین ترین روزهای زندگی اش را می گذراند. سن آندرس كبیر كه تازگی ها با درخشش جواهرگونه و بی نظیرش در یورو، تاریخ فوتبال جهان را یه سود ملتش تغییر داده است، اكنون در 28 سادگی، بی ریا و فروتنانه كانون گرم و كوچك خانوادگی اش را تشكیل می دهد تا یك گام بلند دیگر از سوپراستارهای غوغاگر و بدسگال هزاره سوم فاصله بگیرد. این اینیستای ماست؛ پسربچه ای خجالتی با هوشی سرشار و دریبل هایی ویرانگر كه هرگز هیچ چیز را برای خودش نخواست. او شاهزاده خوش قلب و پاك دل دنیای فوتبال است. خوشبخت باشی آندرس. با تو «دوست داشتن» را درك می كنیم.

+

نوع مطلب : بازیکنان، 
برچسب ها :
♛ فـراتـر از یـک بـاشـگـاه ♛
درباره وبلاگ

╳ هرهنگام که صدایی خوش همه جا را فرا می گیرد؛ این صدای ماست که می گوییم: بارسا یک قهرمان است، قهرمانی که نامش محبوب دلهاست و بازیکنانش چون ستاره در آسمانها می درخشند...

╳ سلام. به وبلاگ ما خوش اومدید. ما چندتا از طرفدارای عشق بارساییم که این وب رو فقط برای نشون دادن احساسمون به بارسای بزرگ راه انداختیم. امیدوارم خوشتون بیاد!


╳ وب ما فقط یه قانون داره. اونم اینه که اگه کپی میکنید، با ذکــر منبـــع کپـــی کنید؛ همین!

مدیر وبلاگ : Niloofar
مطالب اخیر
پیوندها
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
Online User